HABERLER » Haberler / Duyurular » Ben Okumak İstiyorum

Ben Okumak İstiyorum

                                           

Ben Çalışmak İstiyorum
'dan sonra ikinci sosyal destek projemiz BEN OKUMAK İSTİYORUM... Bu projemizle, etkinliklerimizden elde ettiğimiz gelirlerle ve yapılan bağışlarla her yıl, kütüphanesi olmayan bir ilköğretim okuluna kütüphane ve kitap gönderiyoruz.

İlk kütüphanemizi toplam 222 adet ilköğretime uygun kitap ve kitap rafı göndererek Şanlıurfa Viranşehir Anıt  Köyü İlköğretim Okulu'nda kurduk (17 Aralık 2018).

● Projemizin ikinci okulu, Sakarya Geyve'de yer alan Ali Fuat Paşa Ortaokulu oldu. Bu kez İlkyar İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı ile işbirliği yaparak, okulun kütüphanesinin zenginleştirilmesi için kitap bağışında bulunduk. Kitaplar, derneğimiz ve İlkyar temsilcileri ile vakfın çalışmalarına gönüllü destek veren Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ve okul öğretmenleri ile öğrencilerinin katıldığı tüm gün süren etkinlikler ile 7 Aralık 2019 tarihinde teslim edildi.

2020 yılında pandemi nedeniyle okulların yüzyüze eğitime ara vermesiyle projemizi gerçekleştiremedik.

● 2021 eğitim yılında okulların yüzyüze eğitime tekrar başlamasıyla Avusturya Büyükelçiliği'nin katkılarıyla 7 okula kitap, eğitim materyali, kitap rafı ve spor malzemesi desteğinde bulunduk.
- K.Maraş Onikişubat Vali Hilmi Tolun Ortaokulu       
- Şanlıurfa Birecik Yunus Emre İlkokulu                          - Şırnak İdil Karalar İlkokulu   
- Mardin Artuklu Buğday İlkokulu (+ 1 ana sınıfı)            - Iğdır Merkez Şehit Polis Kemal Adir İlkokulu   
- İzmir Kemalpaşa Kuyucak İlkokulu (+ 1 ana sınıfı)       - Aydın Davutlar Reşat Nuri Güntekin İlkokulu (+ 2 ana sınıfı)

 

Projeden faydalanan öğrenciler ve derneğimiz adına destekçilerimize şükranlarımızı sunarız.

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2022 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT