HABERLER » Haberler / Duyurular » Meral Güneyman (AL 73) - Birleşmiş Milletler Dünya Konseyi Projesi

Meral Güneyman (AL 73) - Birleşmiş Milletler Dünya Konseyi Projesi

New York Juilliard Müzik Akademisi mezunu, "Steinway artisti" unvanını taşıyan piyanist ve kompozitör Meral Güneyman (AL 73) Avusturya Liseli arkadaşlarına yeni projesini tanıtmak istiyor ve desteklerini rica ediyor.

Birlesmis Milletler organizasyonu "World Council of the Peoples for the United Nations" Vakfı tarafından New York da Dag Hammarskjold Parkı’na getirilmek üzere bir "müzikal heykel" hazırlıyoruz. Bu orijinal eser, bir heykel, ilk defa olarak bir müzikal kompozisyonu, benim bir bestemi, özel bir ses sitemi ile çalacaktır. Adını ''Unity-Birlik 196'' (196 bağımsız ülke için) koyacağımız bu eseri insan haklarına ve dünyada barış arzusuna ithaf ediyoruz. Dünya Konseyi Başkanı Sherrill Kazan, müziğin her saat başı, 4 dakikalık tekrarla çalmasını önerdi. Yani, biraz Eyfel kulesinin ışıkları gibi... 22 Nisan’dan bu yana, artist ve bilimcilerin projelerine destek olan ve bizim de kabul edildiğimiz, "Kickstarter" Fundraising organizasyonunda bağış topluyoruz.

Amacımıza hemen hemen %90 erişmiş durumdayız. Toplanan miktar, aletlerimiz, ses sistemimiz, stüdyo ve kurulum, masraflarımız ve bağışçılarımıza vereceğimiz sanatsal armağanlar için yöneltilecektir. İsçilik ve emeğimiz için hiçbir miktar talep etmiyoruz. Projemiz; hem Türkiye Cumhuriyetimizin, hem okulumuzun sanata verdiği değeri sergileyecek, çok önemli ve kalıcı bir sanat eseri yaratacaktır. Bu konuda bu noktaya gelene kadar çok calıştık ve bundan sonra da elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Aşağıda vereceğim linke girerek bilgi edinebilir, hangi miktarda olursa olsun bağışlarınızı da buradan yapabilirsiniz. Bu mektupla daha fazla sayıda Avusturya Liseli arkadaşıma erişmek istedim. Sizlerin imzasını bu önemli projeye katmak bana onur ve mutluluk verecektir. Önümüzde sadece bir hafta kalmıştır. Desteğinize son derece müteşekkirim.

https://www.kickstarter.com/projects/411903900/unity-196-an-original-musical-sculpture

Sonsuz sevgi ve saygıyla,

Meral Güneyman (AL 73)

Heykelimizle ilgili linkin dışında size aşağıda Bertolt Brecht’den çok güzel bir şiir yolluyorum. Hayatın anlamı, eninde sonunda...

*Vergnügungen*

Der erste Blick aus dem Fenster am Morgen Das wiedergefundene alte Buch Begeisterte Gesichter Schnee, der Wechsel der Jahreszeiten Die Zeitung Der Hund Die Dialektik Duschen, Schwimmen Alte Musik Bequeme Schuhe Begreifen Neue Musik Schreiben, Pflanzen Reisen Singen Freundlich sein

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2024 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT