HABERLER » Haberler / Duyurular » Yüzyıllık Okulların Mezunları Cumhuriyet Coşkusunda Birleşti

Yüzyıllık Okulların Mezunları Cumhuriyet Coşkusunda Birleşti

      1.  Dernek Başkanları      2. - 3. ALD Vals & Dans Gösteri Grubu              4. Geceye katılan ALliler toplu halde

 Derneğimizin de katılımcıları arasında olduğu ve Avusturya Liseliler Derneği Vals & Dans Grubu'nun vals gösterisi ile yer aldığı Cumhuriyet kutlaması büyük coşkuyla gerçekleşti. Bizler, okulumuzu ve camiamızı başarı ile temsil etmekten büyük gurur duyduk. Bu kutlama için ilk kez biraraya gelen 18 derneğin ortak basın açıklaması aşağıda yer almaktadır.

 

Yüzyıllık okulların mezunları Cumhuriyet coşkusunda birleşti

Yüzyıllık Okullar’ın mezunları tarihlerinde ilk kez Cumhuriyet coşkusunu birlikte kutladı. Maslak Hilton’da düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda duygu dolu dakikalar yaşandı.

Cumhuriyet’in ilanının 95 yıllık coşkusu Yüzyıllık Okulların mezunlarını çok özel bir baloda bir araya getirdi. Okulların mezun dernekleri tarafından 20 Ekim Cumartesi gecesi Maslak Hilton’da düzenlenen özel Cumhuriyet Balosu’nda Behzat Gerçeker & Enbe Orkestrası ve Can Hatipoğlu katılımcılara coşku dolu anlar yaşattı. Mezun dernekleri dans gruplarının da ilgiyle izlendiği gecede, İstanbul Erkek Lisesi Zeybek Ekibi ve Avusturya Liseliler Derneği Vals & Dans Gösteri Grubu gösterileriyle büyük beğeni topladı.

Ortak Paydamız Cumhuriyet

Akılcılık, çoğulculuk, dayanışma, eleştirel düşünce, katılımcı demokrasi gibi değerleri benimseyen ve bugüne dek verdikleri yüzbinlerce mezunla Cumhuriyet’in kuruluşuna ve gelişimine emek veren okulların mezun dernekleri, tarihlerinde ilk kez Cumhuriyet Bayramı’nı bir arada kutlamış oldu.

Yüzyıllık Okulların mezun dernekleri tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin tarih sahnesine önemli isimler yetiştiren okulların bir arada olmasından büyük mutluluk duyulduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Kaliteli, çağdaş ve eşit eğitim bir ülkenin geleceğinin teminatıdır. Bizler farklı formalar giysek de kalbimizde Atatürk sevgisi ile yetişmiş, Cumhuriyet’in kazanımlarına ve değerlerine yürekten bağlı bir neslin evlatlarıyız. Düzenlediğimiz baloda, tüm mezunlarımızın, ortak paydamız olan Cumhuriyet coşkusunda birleşmesini ve bu coşkunun çoğalmasını istedik.”

Mezunları için bu özel geceye destek veren Yüzyıllık Okullar mezun dernekleri ise şöyle: Avusturya Liseliler Derneği, Beyoğlu Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği, Darüşşafakalılar Derneği, Erenköy Kız Lisesiler Derneği, Feyziyeliler Işıklılar Derneği, Galatasaraylılar Derneği, İstanbul Alman Liseliler Derneği, İstanbul Erkek Liseliler Derneği, İtalyan Liseliler Derneği,Kabataş Erkek Liseliler Derneği, Notre Dame de Sion’lular Derneği, Robert Kolej Mezunlar Derneği,  Saint-Benoit’lılar Derneği, Saint Joseph’liler Derneği, Saint Michel’iler Derneği,  Sainte Pulchérie'liler Derneği, Şişli Terakki Lisesi Mezunlar Derneği, Vefalılar Derneği

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2024 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT