HABERLER » Haberler / Duyurular » Konser: Fazıl Say -SES, TİM Show Center-Maslak, 12 Mart 2015 Perşembe - 21:00

Konser: Fazıl Say - SES, TİM Show Center-Maslak, 12 Mart 2015 Perşembe - 21:00


Biletleriniz etkinlik akşamı, konser öncesi mekan girişinde Özlem Yeşildağ / ALD Dernek Sekreteri (GSM: 0533 498 04 35) tarafından dağıtılacaktır.

                         
 

FAZIL SAY
Maslak TİM Show Center Sahnesi'ne yine "SES" getirecek...


İlk bölümünde “Sis”, “Birer Kibrit Çakımı”, “Ben Gül” ve “Zakkum” adlı Metin Altıok şiirlerinin Fazıl Say ve Tülay Günal tarafından seslendirileceği dinletinin ardından Fazıl Say’ın özel projesi “SES” izleyicileriyle buluşacak.

12 Mart 2015 Perşembe - 21:00 / Maslak TİM Show Center

Behçet Aysan’ın ”Bir Bahar Dalıyla”, Metin Altıok’un “Odasında Bir Evin” ve Aziz Nesin’in “Sivas Acısı” adlı şiirlerinin yer aldığı “SES” te genç sopranolar Dilruba Bilgi, Nihan İnan ve Senem Demircioğlu’na, piyanoda Fazıl Say ve vurmalı sazlarda “İstanbul Senfonisi”, “Hezarfen Ney Konçertosu” gibi Fazıl Say eserlerinden tanıdığımız Aykut Köselerli eşlik edecek. Eserde, piyanonun yanı sıra ufo, hapi ve waterphone gibi farklı enstrümanlar da yer alıyor.

Besteleniş Tarihi: 2012
İlk Seslendiriliş Tarihi: 9 Nisan 2012, Ankara
Sanatçılar:  Nihan İnan (lirik soprano), Dilruba Bilgi (koloratur soprano), Senem Demircioğlu (mezzo soprano), Fazıl Say (piyano), Aykut Köselerli (vurmalılar)

BEHÇET AYSAN  Bir Bahar Dalıyla      •     METİN ALTINOK   Odasında Bir Evin      •      AZİZ NESİN  Sivas Acısı

Eserin Konusu: “Ses”, 20 Temmuz 1993 günü, Sivas - Madımak katliamında yitirdiğimiz 37 aydınımızın anısına bestelenmiş bir eserdir. Say ailesinin yakın dostları Metin Altıok ve Behçet Aysan da 02 Temmuz 1993 günü, kökten dincilerin yaktığı Madımak Oteli’nde hayatını kaybeden değerli şairlerimizdi. Bu eserde, Altınok ve Aysan şiirlerinin yanında, 20.yüzyıl Türk edebiyatının en önemli simgelerinden biri olan ve Madımak faciasından kıl payı kurtulan; ama iki yıl sonra bu acıya dayanamayıp aramızdan ayrılan Aziz Nesin’in hislerini dile getirdiği “Sivas Acısı” şiiri de yer almakta. Fazıl Say’ın, “Metin Altıok Ağıtı” ndan sonra bu konudaki ikinci eseri olan “Ses” beş kişilik küçük bir kadro ile seslendirilmek üzere bestelenmiş bir “anma” eseri niteliğindedir.

TİM SHOW CENTER
Darüşşafaka Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı), Maslak - Sarıyer

 

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2024 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT