HABERLER » Haberler / Duyurular » Şarkı Söylemeye Devam Ediyoruz

Şarkı Söylemeye Devam Ediyoruz

Yeni dönem çalışmalarımız 5 Eylül  Perşembe akşamı başlıyor...

 

2010 yılının Mart ayında Şarkı Söylüyoruz sloganıyla başlattığımız koro çalışmalarımızı Avusturya Lisesi 93 mezunlarından Doç. Dr. S. Anlam Altay’ın şefliğinde yürütüyoruz. Provalarımızda hem eğleniyor, hem ruhumuzu zenginleştiriyoruz; en önemlisi müzik yoluyla güzel bir sevgi ve dostluk bağı oluşturuyoruz. Konserler ve huzurevi dinletileri yoluyla müziğimizi Türk Müziği sevenlerle  buluşturuyoruz.

Gelebildiğiniz kadar gelin, katılabildiğiniz kadar katılın, çalabildiğiniz kadar çalın, söyleyebildiğiniz kadar söyleyin” diyerek dernek merkezimizde her hafta Çarşamba akşamı coşkuyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza şarkı söylemeyi seven ve enstrüman çalan Avusturya Liselileri, yakınlarını ve dostlarını çağırmaya her daim devam ediyoruz.

Yıllarca okuduğumuz okulumuzun bulunduğu ve bu sürede bolca arşınladığımız Kart Çınar Sokağı’ndan esinlenerek adını belirlediğimiz koromuz, çalışmalarını Klasik Türk Müziği ekseninde sürdürmekte ve konserlerinden elde ettiği gelirle oluşturduğu müzik fonundan Türk Müziği alanında eğitim gören öğrencilere müzik bursu sağlamayı amaçlamaktadır.              


 

 

 

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2024 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT