HABERLER » Haberler / Duyurular » ArtInternational Çağdaş Sanat Fuarı - 26-28 Eylül 2014, Haliç Kongre Merkezi

ArtInternational Çağdaş Sanat Fuarı - 26-28 Eylül 2014, Haliç Kongre Merkezi

Türkiye’nin en prestijli uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational’ın ikincisi 26-28 Eylül 2014 tarihlerinde  Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul’un geçen yılki en önemli sanat etkinliklerinden biri kabul edilen ArtInternational'a bu yıl 24 ülkeden 80 seçkin galeri katılacak. 

Amerika’dan Çin’e, Suudi Arabistan’dan Finlandiya’ya, 24 ülkeden 80 galeri İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Bu yıl ayrıca, Pearl Lam ve Edouard Malingue gibi Uzakdoğulu galeriler de ilk kez İstanbul’a gelecek.

ArtInternational’ın Türkiye ayağında ise Galeri ManâNON, Pi   ArtworksPİLOT,RampaArtSümerx-ist ve Galeri Zilberman gibi geçen yıl da katılmış galerilerin yanı sıra DirimartGaleri NevRodeo ve Sanatorium gibi yeni galeriler fuardaki yerlerini alacak.

Fuar farklı galeri gruplarının katılımının yanı sıra, Özge Ersoy ve Merve Ünsal gibi umut vadeden küratörlerle çalışmaktan, alternatif sanat alanlarına ve sanat kolektiflerine yer vermekten; ve ‘Sahnede Video’ bölümü için dünyaca tanınan Türkiyeli küratör Başak Şenova ile ikinci yılında da ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor. Koleksiyoner Tansa Mermerci Ekşioğlu ve küratör Zeynep Öz tarafından kurulmuş̧ olan bağımsız sanat inisiyatifi ve eğitim platformu SPOT Projects, dinamik konuşma programıyla fuara önemli bir katma değer sağlıyor.

Haliç Kıyısında
Uluslararası sanat fuarı ArtInternational’ın Haliç Kongre Merkezi’nin terasına özel hazırlanan açık hava heykel galerisi “By The Waterside”, bu yıl da dünyaca ünlü sanatçıların çalışmalarını bir araya getiriyor.

Sanatseverler “By The Waterside”da Galerie Lelong’dan Joan Miró, PİLOT Galeri’den Ali Miharbi, waterside contemporary’den Libia Castro ve Ólafur Ólafsson, Weingrüll’den Benjamin Appel, Lisabird Gallery’den Karl Karner, Rosenfeld Porcini’den Keita Miyazaki, Louise Alexander’dan Laurent Bolognini, Leila Heller’dan Steven Naifeh ve  Mario Mauroner Gallery’den Jaume Plensa’ nın heykellerini görme şansını yakalayacak.

Fuar alanı
Haliç Kongre Merkezi, Sütlüce Mahallesi, Karaağaç Cad. Beyoğlu İstanbul
Taksim Meydanı’na 10 dakika uzaklıkta

Daha detaylı bilgi ve şehir merkezi ile Haliç Kongre Merkezi arasında düzenlenen otobüs servis saatlerini öğrenmek için ArtInternational web sitesini www.artinternational14.com ziyaret edebilirsiniz.

 

Returning to the Haliç Congress Center in Istanbul between September 26 and 28, 2014, following a highly acclaimed first edition in 2013, the second edition of ArtInternational will feature 80 of the world’s most exciting modern and contemporary art galleries, with 12 from the fair’s host country.

Participants come from 24 countries and together cover a geographical area from San Francisco to Hong Kong, and from Helsinki to Jeddah. Several East Asian galleries attend the fair for the first time, including Edouard Malingue and Pearl Lam from Hong Kong and Lehmann Maupin who added a Hong Kong location to their New York gallery in 2013.

Turkish galleries Dirimart, Galeri Nev, Rodeo and Sanatorium will participate for the first time, joining participants in 2013 NON, Galeri Mana, Pi Artworks, PİLOT, Rampa, ArtSümer, x-ist and Galeri Zilberman.

In addition to the presence of an exciting range of galleries, the fair is pleased to work with promising curators such as Özge Ersoy and Merve Ünsal to showcase alternative art spaces and collectives; and to partner for the second year with globally recognized Turkish curator Başak Şenova for the ‘Video on Stage’ section. The independent art initiative and educational platform founded by collector Tansa Mermerci Ekşioğlu and curator Zeynep Öz, SPOT Projects, will also bring an important added value to the fair with a dynamic talks program.

By the Waterside
Overlooking the historic Golden Horn and spanning the length of the Pier, this sculpture garden features outdoor installations by both emergent and established artists represented by participating galleries.

This year By the Waterside will include ten works by acclaimed artists including Benjamin Appel, Laurent Bolognini, Osman Dinc, Karl Karner, Ali Miharbi, Joan Miró, Keita Miyazaki, Steven Naifeh, Libia Castro & Ólafur Ólafsson and Jaume Plensa.

Location
Haliç Congress Center, Sütlüce Karaağaç Avenue Beyoğlu, İstanbul
10 minutes from Taksim Square.

You can visit ArtInternational website www.artinternational14.com to have more information about the fair and the shuttle bus hours between the city center and Haliç Congress Center.

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2024 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT