HABERLER » Haberler / Duyurular » Folktur İle Lapland Gezisi, 22-126 Aralık 2019 - Nuray Erten (AL 75)

Folktur İle Lapland Gezisi, 22-126 Aralık 2019 - Nuray Erten (AL 75)

Sevgili Dostlar,

Her yaştaki ziyaretçi için  dünya çocuklarının arkadaşı olan  Noel Baba’yı memleketinde ziyaret etmek, karla kaplı ormanlarla çevrili Kutup Dairesi'ne gitmek hayatları boyunca yaşayabilecekleri en muhteşem deneyimdir. Finlandiya’nın Laponya bölgesinin başkenti olan Rovaniemi’de uzun süren alaca karanlık ve elmas gibi parlayan kar manzaraları sizleri çağırıyor ve şaşırtıcı sayıdaki aktivite seçenekleriyle Kuzey Kutbu ortamı mükemmel bir tablo ortaya koyuyor. Buz otel cam iglo odanızda romantik bir manzara eşliğinde karın sessiz ve bembeyaz ortamını yaşamak ve 2019'u sizlerle birlikte uğurlamak bizi çok mutlu edecek.

Sevgiyle kalın.

Nuray Erten (AL 75)

TUR PROGRAMI

ROVANİEMİ 22.-Aralık -26. Aralık 2019

22.12.2019 Pazar:  ISTANBUL ROVANİEMİ

Tk 1749 09:50 hareketle 13:30 varış  Santa’s Igloos Arctic Circle otele transfer

Serbest zaman

Akşam yemek otelin restaurantında   

23.12.2019 Pazartesi :

Kahvaltının ardından 10.00 da rehberimizle buluşup arabayla buzda balık tutma turu (3.5 saat)  için hareket ediyoruz. (otelden çıkış yapıyoruz ancak bavullarımızı otelde bırakıyoruz) Arabamızla keyifli bir şekilde balık tutabileceğimiz yere gidiyoruz. Rehberimizden buzda balık tutmanın sırlarını öğreniyoruz. ;En önemlisi ormanın sessizliğini ve sükûnetinin keyfini çıkarıyor,  şansımız da varsa balık tutma deneyimini bir kamp ateşiyle hazırlayacağımız küçük bir snack ile  sonlandıracağız.

Tur bitiminde bavullarımızı alıp Rovaniemi şehri merkezindeki Santa Claus Otele transfer ve serbest zaman. 

Akşam yemek Santa Claus Hotel’de açık büfe

24.12.2019 Salı

Kahvaltının ardından özel rehberimizle 10:00 da Husky Köpek çiftliği ve Kar araçları ile eğlenceli gezinti için hareket  (4 saat) Kar araçları ile yol üstünde manzaraların keyfini çıkararak  (20-25 km) Husky Köpeklerinin sizi kızaklarla çekmek için beklediği çiftliğe gidiyoruz. Kızaklarla keyifli bir gezintiden (5 km) sonra köpeklerin günlük hayatları hakkında bilgi alıp  otelimize dönüyoruz. 

Bu keyifli etkinlikten sonra noel atmosferinde süslenmiş  otelimizin sıcak atmosferinde zencefilli noel kurabiyeleri ikramı sırasında dinleniyoruz. Akşam Noel Baba’nın da ziyaret ederek çocuklara hediyelerini dağıtmasını keyifle izliyoruz.

Oteliniz sizleri Finlandiya’da senenin en önemli günü olan bu Noel Gecesi Gala Akşam yemeğine (varış günü size verilen saatte ) açık büfede katılmaya davet ediyor ve kişi başına bir aperatif ve bir kadeh ev şarabı veya bir bira veya alkolsüz içki otellin ikram olarak sunuyor. 

25.12.2016 Çarşamba

10:00 buluşma ve Ren Geyikleri ve Noel Baba Evine ziyaret turu için hareket.  (7 saat) Turumuz ren geyiklerinin çiftliğini ziyaret ile başlıyor. Kar araçları ile özel rehberimizle gidiyoruz. Ren geyiklerinin günlük hayatını öğrenip  500 m kadar ren geyiklerinin çektiği kızaklarla gezdikten sonra Laponya kurabiyeleri tadabileceğiniz kahve molası veriyoruz.

Öğle yemeğinin ardından Noel Baba’nın köyüne  gidiyoruz. Burada Notel Baba’nın kulubesini ve postahanesine giderek ve kart gönderme imkanı buluyoruz. Noel Baba’ya günde tüm dünyadan gelen mektupların ne kadar çok olduğuna şahit olacaksınız.

Noel Akşam yemeği Laponya’nın yöresel yemeklerinin sunulacağı açık büfe otelde sunulduğu (varış günün katılma saati bildirilecek) . Bir kadeh şarap,veya bir bira veya bir alkolsüz içki yemekte ikram olarak verilecek .

20:30 – 23:30 saatleri arasında özel rehberimizle araba ile  ve yürüyerek Kuzey Işıklarının izini takip edeceğiz. Kuzey ışıklarının ormanın büyüsünü aydınlattığını ve açık havada daha rahat gözlemleme imkanı olduğunu sıcak içecek ve tatlı kurabiye servisi sırasında keşfedeceksiniz.

26.12.2016 Perşembe

Kahvaltıdan sonra 11:00 de otelden çıkış yapılacak ve serbest zaman

14:30 Alana Transfer TK 17:50 saat 16:55 de kalkış 22:15 Istanbul’a varış

TUR ÜCRETİ: 
iki kişilik odada  EUR  2.800, - /kişi
Tek kişi farkı : EUR 400,-
Çocuk (4-12 yaş)  : EUR 1.200,-

Rezervasyon ücretin yarısının kapora ödemesiyle 05.Ekim 2019 tarihine kadar kesinleşmek zorundadır.               

FİYATA DAHİL OLANLAR:

 • 1 gece Santa' Igloos Arctic Circle özel sanunası olan otelde oda kahvaltı  konaklama
 • 3 gece Santa Claus Hotel'de superior odalarda yarım pansiyon konaklama
 • Transferler (alan-iglo hotel-santa claus hotel-alan)
 • Özel rehberimizle buzda balık tutma turu (araba ile) 3.5 saat
 • Özel rehberimizle husky çiftliği turu (4 saat) kar araçları ile
 • Özel rehberimizle ren geyiklerinin çiftliğine ve Noel Baba köyü ve evine ziyaret, ren geyiklerinin çektiği kızaklarla 500 m gezinti
 • Özel rehberimizle AURORA ışıklarını en rahat görebileceğiniz gece saatlerinde sıcak içecekler ve tatlı kurabiyelerle gezinti
 • Programda belirtilen öğle yemekleri 
 • Turlarda  verilen özel giysiler
 • Programda belirtilen içkiler
 • Noel Baba’nın vereceği hediyeler

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

 • Uçak bileti
 • Ekstra harcamalar
 • Fazla bagaj ücreti
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve yemeklerdeki  içecekler
 • Fiyata dahil bölümünde olmayanlar

FOLKTUR SEYAHAT ACENTASI
Folktur Seyahat Havacılık Turizm ve Nakliyat A.Ş.
Cumhuriyet Cad. Çınarcık Apt. No 69 Kat 2, 34373 Elmadağ – İstanbul
Tel: 90 (212) 233 29 00    -    Fax: 90 (212) 225 58 36
Email:
nuray@folktur.com  Web: www.folktur.com

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2019 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT