HABERLER » Haberler / Duyurular » Business Platform - Bülten: ÖTW - WKO Açık Oturum Basın Bildirisi

Business Platform - Bülten: ÖTW - WKO Açık Oturum Basın Bildirisi

Basın Bildirisi

VİYANA´DA TÜRK EKONOMİSİ KONULU AÇIK OTURUM

Avusturya Liseliler Derneği Viyana'nın kurucu üyesi olduğu Avusturya-Türk Ekonomik Forumu, Viyana Ekonomi Odası ve Vakıfbank International AG tarafından ortaklaşa organize edilen

                           "Yerel Seçimlerden Sonra Avusturya'lı Yatırımcı için Türkiye'de Yatırım Koşulları" konulu

açık oturum dün gece (2 Nisan 2019) Kontrollbank "Süvari Salonu"nda yapıldı.

Avusturya Merkez Bankası adına Dr. Maria Hake, Avusturya Kontrollbank adına Mag. Ferdinand Schipfer, Viyana Ekonomi Odası adına Avusturya´nın İstanbul Ticari Ateşesi  Mag. Georg Karabaczek ve Türkiye'deki en önemli Avusturyalı yatırımcılardan Prinzhorn Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cord Prinzhorn'un konuşmacı olarak katıldıkları paneli Viyana Ekonomi Odasından Sayın Mag. Konstantin Bekos yönetti.

Panel sonunda tüm katılımcıların birleştiği nokta, Türkiye´nin bölgenin en çalışkan ve yatırıma en uygun ülkesi olduğuydu. Kontrollbank adına konuşan Mag. Schipfer Türkiye yatırımlarını desteklediklerini belirtirken, Merkez Bankası adına konuşan Dr. Hake, Türkiye´nin en zor süreçleri atlatmakta gösterdiği çabaları dikkatle izlediklerini anlattı.

Prinzhorn Holding YK Başkanı Sayın Prinzhorn ise Türklerin çalışkanlığını, kadınların iş hayatındaki rolünü ve zor anlarda ele ele vermelerinin özellikle Orta Avrupa için ders niteliğinde olduğunun altını çizdi ve yatırımlarına devam edeceğini bildirdi.

Bu önemli organizasyonun ülkemiz için en olumlu yani tüm tartışmacıların Avusturya´nın kendi alanlarında saygın isimlerinden oluşmasıydı.

Başkan Mag. Okan Ersoy´un konuşmasıyla açılan geceye Avusturya Türk Ekonomik Forumu YK üyesi, Vakıfbank International AG Genel Müdürü Sayın Ahmet Vural Bıyık, Forum Asbaşkanı Dr. Çınar Sözer, Forum YK üyesi Sayın Serdar Renda da katıldı.

Büyükelçimiz Sayın Ümit Yardım, Ekonomi Müşavirimiz Sayın Ayşe Şule Özdoğan´la birlikte gecedeki yerlerini alırken, toplantı sonrası görüşmeler gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

 

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2019 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT