HABERLER » Haberler / Duyurular » İsrail Filarmoni Orkestrası Vakfı Gürcistan Gezisi... 13. - 17 Eylül 2017 / Folktur - Nuray Erten AL 75

İsrail Filarmoni Orkestrası Vakfı Gürcistan Gezisi... 13. - 17 Eylül 2017 / Folktur - Nuray Erten AL 75

Sevgili Dostlar,

Aralık ayında 80. yıldönümünü kutlayan İsrail Filarmoni Orkestrası, şu sıralarda 10 günlük Çin turnesini bitirerek Eylül’de Gürcistan’a gidiyor. Hadi gelin, bize uçakla iki saat mesafede olan Tiflis’i bu vesile ile görmek ve  IPO severlerle birlikte olmak için ünlü orkestra yönetmeni  Zubin Mehta ve piyanist Khatia Buniatishvili’nin 14.Eylül tarihinde Tsinandali’de vereceği konserde buluşalım. İsrail Filarmoni Orkestrası'nın hazırladığı bu çok özel  gezi için sabırsızlanıyor ve sizleri de aramızda görmeği diliyoruz.

                                                                                         İSRAİL FİLARMONİ ORKESTRA VAKFI
                                                                               Gürcistan Gezisi              13. Eylül  - 17. Eylül , 2017
Salı, 12. Eylül
Atatürk Havalimanı'nda 11:30  buluşma ve TK 382 saat 13:10 seferi ile Tiflis’e hareket. Saat 16:25 de varış, VIP havaalanı servisi ile alandan Tiflis şehir merkezine transfer ve Radisson Blue 5* otelimize gidiş.

1.Gün: Çarşamba 13. Eylül
09:30
    Tiflis eski şehirde otobüsle tur.
10:15    Gürcistan Nasyonal Müzesi’ni  özel  gezeceğiz.
11:45    Gürcü mimar, heykeltıraş ve ressam Tamar Kvesitadze'nin stüdyosuna  ziyaret.  Sanatçı 2011 senesinde 54. Venedik Bienali'nde ülkesini temsil etti. Burada, kinetik heykelleri ile çok yüksek notlar alarak eleştirmenlerin ve halkın beğenisini kazanan bir sanatçı oldu.
13:00    Café Gabriadze'de senarist, film ve sahne direktörü, heykeltıraş, dünyaca ünlü kuklacı ve Gabriadze Tiyatrosu'nun kurucusu Rezo Gabriadze ile buluşacağımız öğle yemeği. Bu; yetişkinlere kukla gösterilerini, uluslararası izleyicilerin ve eleştirmenlerin saygı ve beğenisini kazanmış olan Lincoln Center Festivali, Edinburgh Festivali, Barbican Centre ve daha birçok alanda gerçekleştirilen, derinliği ve anlamıyla dolu bir tiyatrodur.
14:00    Maestro Gabriadze'nin kuklacılık sanatına dair kişisel bir tanıtımından sonra "Ramona" şovunun özel bir kukla performansı izlenecek. 15:00    Gabriadze Tiyatrosu'ndan Tiflis'teki Yahudi mahallesine yürüyüş ve serbest zaman
16:00     Otele transfer için buluşma.
19:00     Lobby’de buluşma ve akşam programı için hareket.
19:30 Gürcistan Yazarlar Evi'ni ziyaret ettikten sonra Orkestra Şefi  Zubin Mehta ve Khatia Buniatishvili şerefine Yazarlar Evi Restoranı'nda özel bir akşam yemeği. Bu konak, Art Nouveau mimarisine mükemmel bir örnektir ve Gürcü ve Avrupa mimari tarzlarının mükemmel karışımı olarak kabul edilmektedir. Akşam yemeğinde, Avrupa tarzı Gürcü mutfağı sunacak ünlü Gürcü şef ev sahipliği yapacak. Akşam yemeği, Gürcü polifonik şarkısının performansıyla devam edecek. Akşam yemeğinden sonra otele dönüş.

2.Gün:  Perşembe, 14. Eylül
10:00
      Lobby’de buluşma ve dünyaca ünlü bir şarap bölgesi ve Gürcistan'ın Ortodoks kilise mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan  Kakheti bölgesine gezi için hareket.
11:30        Khatheti'nin tarihi bölgesinde dağlık alanda bulunan küçük bir kasaba olan ve 17. Gürcistan Kralı Heraclius II döneminde kurulan Sighnaghi'ye varış. Sighnaghi'nin 1770 yılı civarında inşa edilmiş ve Gürcistan'ın en ünlü ve etkileyici  kalelerinden biri bu kalede nefes kesici manzara keyfini çıkaracak bir kahve molasından sonra Sighnaghi'nin şehir turuyla devam edeceğiz.     
13:00 Öğle yemeğinde  bizi  John Wurdman Tibani Şarap Bağlarında ağırlayacak. Burada sadece mükemmel yöresel  mutfağı değil,  aynı zamanda Gürcü polifonik şarkılarını dinleyecek ve Zédashi Ensemble'ın ateşli danslarını izleme fırsatı bulacağız.
15:00     Check-in  Kvareli Eden Hotel ‘e varış
17:30     Akşamki konser için tarihi  Tsinandali’de Chavchavadze Eyaleti’ne  gidiş.
18:00     Varış ve hoş geldin kokteyli  .
19:00     Konser
             Konser Programı: G. Enescu: “Voix de la Nature” , R. Schumann: Piano Concerto, P.I. Tchaikovsky: Symphony no. 5
             İsrail Filarmoni Orkestrası, Orkestra Yönetmeni: Maestro Zubin Mehta, Piyano: Khatia Buniatishvili
Konserden sonra akşam yemeği, yemek sonrası Tsinandali’den otele dönüş.

3.Gün:  Cuma, 15.Eylül
10:00
    Tsinandali’ye dönmeden  Kvareli’de bulunan Nekresi Manastırı,  arkasından  Tsinandali Eyalet Müzesi ve üzüm bağlarına ziyaret.
12:30    Tsinandali Estate’de öğlen yemeği ve yakındaki Telavi şehrine transfer.
14:30    Telavi’ye tur, görülecek yerler :  Alaverdi Manastırı ve Gambori Geçidi. Telavi, Kakheti eyaletinin başşehri ve idari merkezidir .  Büyük Kafkas dağlarının Gürcü bölümünde r Tsiv-Gombori  sıradağları tepelerinin eteklerinde bulunur.
17:00     Tiflis’te Radisson Blu Hotel’e varış ve dinlenme. Akşam programından evvel  terasta ki büfe sizlere hafif snack tarzı yiyecekler sunuyor.
20:45    Tiflis'in Rose Meydanı'ndaki yeni eğlence merkezinin açılış töreni (Radisson Blu önünde) ardından binanın üstündeki yeni açılan  restoranda yerel  VIP kişiler ve hükümet temsilcileri ile bir Gala yemeği.

4.Gün: Cumartesi 16.Eylül
Hava müsait olursa, uçakla  Metsia'ya, bölgede keşfedilen  4000 den fazla arkeolojik eseri barındıran bir müze evi ve Marjinallerin Etnografya Kulesi Müzesi'ni gezeceğiz.
14:00    Kayak liftleri ile Ushba Dağı’nın tepesine çıkılacak ve  Ushba vadisine hakim  harika bir manzara eşliğinde öğlen yemeği .

            Hava bulutlu olursa, alternatif  program Mtskheta, Gori ve Uplistsikhe'yi  olacak
            10:00     Uplistsikhe’ye hareket.
            11:00    Uplistikhe’ye varış, Gürcistan’ın eski kent yerleşimlerinden biri olarak arkeologlar tarafından  Kartli' antik krallığının kalbi   
            kabul edilen bölgedir.  Upliststikhe, Mtkvari Nehri'nin yüksek kayalık sol kıyısında kurulmuştur ve Erken Demir Çağı'ndan Geç Orta
            Çağ'a kadar uzanan çeşitli yapıları barındırır ve çeşitli kaya kültürleri ve mağara kompleksleri stillerinin benzersiz kombinasyonu
            açısından dikkat çekicidir.
            12:30    Gori şehri ve Stalin Müzesini ziyaret ile devam ediyoruz.
            13:00     Öğle yemeği  Mtskheta’da  Gujari Restaurant’ta
            15:00     Daha sonra, M.Ö. 3. yüzyıldan MS 5. yüzyıla kadar eski doğu Gürcistan krallığı Iberia'nın eski başkenti olan Mtskheta
            şehrine devam edeceğiz. Mtskheta'da, Svetitskhoveli Katedrali (11. yüzyıl) ve Jvari Manastırı (6. yüzyıl) gibi tarihsel olarak
            Kafkasya genelinde ortaçağ mimarisinin gelişiminde önemli olan Gürcü Hıristiyan mimarisinin önemli anıtlarını ziyaret edeceğiz.
           20:30   sürpriz bir veda akşam yemeği

           5.Gün: Pazar 17.Eylül
           Otelimizdeki kahvaltıdan sonra serbest zaman.
           TK 383 sefer sayılı saat 17:20 uçağına binmek üzere otelimizden havalimanına transfer. İstanbul’a varış 18:55

TUR ÜCRETİ: (MİN 10 kişi) : 4.000.- USD /kişi 
Tura katılım için son kayıt tarihi 11. Ağustos 2017'dir. Rezervasyon ancak tam bedelin yatırılması ile kesinleşecektir. Bu tarihten sonra iade ve iptal mümkün değildir.

Gürcistan’a vize T.C vatandaşları için gerekmemektedir, ancak kimlik ve pasaportta TC kimlik numarasının bulunması şarttır.

FİYATA DAHİL OLANLAR:
- 5 gece konaklama   - Transferler    - VIP Konser biletleri (14.9)    - 16.9 gala yemeği ve 17.9 veda yemeği dahil olmak üzere tüm yemekler
- Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri    - İngilizce yerel rehberler    - Gezi boyunca özel otobüs ve gezide belirtilen domestik uçuş hizmetleri - IPO Vakfı'na USD bağış

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
- Uçak bileti   - Hammaliye ve bahşişler    - Extra harcamalar    - Fazla bagaj ücreti   -Yemeklerdeki içecekler 
- Fiyata dahil bölümünde olmayanlar

UÇAK BİLETİ: TK 382 / 12SEP / ATATURK-TBILISE /13.10-16.25 ........ TK 383  17SEP /TBILISE-ATATURK / 17.20-18.55 
ÜCRET: 400.- USD başlayan fiyatlar

Tur ile ilgili diğer detaylar için acentemizi aramanızı rica ederiz.

NURAY ERTEN (AL 75) - FOLKTUR SEYAHAT ACENTASI
Folktur Seyahat Havacılık Turizm ve Nakliyat A.Ş.
Cumhuriyet Cad. Çınarcık apt. No 69 Kat 2, 34373 Elmadağ – Istanbul
Tel: 90 (212) 233 29 00       Fax: 90 (212) 225 58 36
Email: nuray@folktur.com        Web: www.folktur.com

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2017 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT